بهترین روش سرمایه گذاری در همدان

با توجه به اینکه استان همدان در غرب کشور واقع شده و مساحت آن ۱۹۴۹۳ کیلومتر مربع می باشد، و از کهن ترین شهرهای ایران است در سال ۱۳۸۵ بعنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران انتخاب شد. به دلیل وجود قله الوند و کوههای مرتفع در این استان و پستی و بلندی های زیاد و رودخانه ها، زمستانهایی بسیار سرد و پر برف و در تابستان هوا کمی معتدل است. شهرستان های واقع در استان همدان، ملایر نهاوند، تویسرکان، کبودراهنگ، اسد آباد، بهار، سامن، سرکانف قروه درجزین، لالجین و مریانج می باشند. به دلیل بافت شهری و قدمت این استان و دسترسی سریع به پایتخت و شهرهای غربی کشور، بهترین روش سرمایه گذاری در استان همدان از قدیم الایام خرید و فروش ملک بوده و تا به امروز ادامه یافته است.

سرمایه گذاری در املاک تجاری.

نکات سرمایه گذاری در املاک

باید در نظر داشته باشیم که سرمایه گذاری در املاک یک سرمایه گذاری زود بازده و کوتاه مدت نیست و سود آوری آن به طول می انجامد. صبر داشتن در این نوع سرمایه گذاری بهترین راهکار برای سودآوری است. یکی از اصولی که باید بدان توجه داشت، این است که باید بدانیم چه زمانی سرمایه گذاری در املاک را شروع کنیم زیرا باید به تحولات سیاسی و اقتصادی متنوعی که در سیاست های پولی و بازارهای موازی اتفاق می افتد توجه داشت. محاسن سرمایه گذاری در املاک به نسبت سایر سرمایه گذاری ها بیشتر است و ریسک ان نسبت به سرمایه گذاری ها مثلا سرمایه گذاری در بورس کمتر است.

نکاتی درباره سرمایه گذاری در املاک تجاری

سرمایه گذاری در املاک تجاری

همیشه املاک تجاری با قیمت بسیار بالاتری نسبت به املاک مسکونی معامله می شوند. و برای ملک تجاری خوب که آینده ای روشن داردتقاضا بسیار است. بسیاری از افراد بعد از سرمایه گذاری در املاک تجاری با توجه به اجاره بهاف ملک خود را اجاره داده یا به فروش می رسانند. شهر همدان در چند دهه اخیر با توجه به پیشرفت شهری و افزایش هرساله شهر نشینی، سرمایه گذاری در املاک تجاری روز به روز افزایش یافته و این روند همچنان نرخ صعودی دارد.

نکاتی درباره خرید ملک تجاری

برای خرید و سرمایه گذاری در املاک تجاری باید نکات بسیاری را مورد توجه قرار داد تا بتوان در بلند مدت بازده سرمایه گذاری اثر بخشی وجود داشته باشد. اولین نکته، آینده ملک تجاری است که باید با تحقیق و بررسی، پیش بینی کرد که در چند سال آینده موقعیت ملک به چه صورت است. و همچنین نکته دیگری که برای خرید ملک باید به آن توجه کرد هدف از خرید ملک است، برای مثال  برای ادامه فعالیت کسب و کار خود باید ملکی را انتخاب کرد که در آن بازار هدف موجود باشد و محل رفت و آمد مشتریان هدف خود باشد. یا اینکه مقصود از خرید ملک، فروش آن به قیمت روز باشد در این صورت باید املاکی را در نظر گرفت که مورد توجه مشتریان باشد.

برای مثال مجتمع تجاری آتی سان  با توجه به امکانات و معماری منحصر بفرد خود، در شهر همدان آینده ای روشن و در موقعیت مناسبی نسبت به سایر مراکز خرید در این شهر قرار دارد و با توجه به موقعیت این مجتمع و دسترسی آسان به بلوارهای بزرگ انقلاب در غرب و ملت در شرق قرار دارد. دسترسی آسان به جاده های منتهی به استان تهران ، مرکزی ، قزوین ، کرمانشاه ، لرستان و اشراف به چشم انداز کوهستان الوند ، به عنوان بازار لوازم خانگی همدان و بازار لوازم سیسمونی همدان ، می تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری در املاک تجاری باشد.